A+ A A-
 • Dział: Aktualności
 • Oceń ten artykuł
  (0 głosów)

ROZMOWA WSPIERAJĄCA W OKRESIE WIELKIEGO TYGODNIA Wyróżniony

 • Dział: Aktualności
 • Oceń ten artykuł
  (0 głosów)

Odpust Specjalny

STOLICA APOSTOLSKA UDZIELA ODPUSTU SPECJALNEGO
WIERNYM DOTKNIĘTYM PANDEMIĄ KORONAWIRUSA

W Dekrecie Penitencjarii Apostolskiej czytamy, że odpustu specjalnego udziela się wiernym cierpiącym na koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach. Warunkiem uzyskania takiego odpustu jest brak przywiązania do grzechu oraz duchowa łączność poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, pobożną praktyką Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności. A także wtedy gdy wierni przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe”.
Odpust zupełny na tych samych warunkach mogą uzyskać również pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin i wszyscy, którzy, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się chorymi na koronawirusa.
Ponadto odpust zupełny mogą uzyskać także wierni, „którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub Adorację Eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie Różańca Świętego, lub pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego, błagając o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie”.
Tym, którzy nie mogą przyjąć sakramentu namaszczenia chorych i wiatyków, zostaje udzielony „odpust zupełny w chwili śmierci, pod warunkiem, że byli należycie dysponowani i zwykle za życia modlili się”. W celu uzyskania tego odpustu Penitencjaria Apostolska zaleca używanie krzyża.

Czytaj dalej...
 • Dział: Aktualności
 • Oceń ten artykuł
  (0 głosów)

___

Uwaga!!!
Ograniczenie uczestników do 5 osób dotyczy także pogrzebu (kaplica przedpogrzebowa, Msza św. i cmentarz).
Przepis jest bezwzględny, bardzo prosimy o dostosowanie się do niego.

Czytaj dalej...
 • Dział: Aktualności
 • Oceń ten artykuł
  (0 głosów)

.

Zachęcamy do duchowej łączności w modlitwie z Papieżem Franciszkiem dzisiaj o godz. 12.00. Papież prosi, aby wszyscy chrześcijanie wszystkich wyznań na świecie zatrzymali się o tej godzinie w biegu życia, by wspólnie odmówić modlitwę "Ojcze nasz", błagając Ojca Niebieskiego o miłosierdzie i zatrzymanie pandemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. O godz. 12.00 odbędzie się krótka transmisja tej modlitwy z kaplicy w Domu Marii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.