A+ A A-

KONCERT W KATEDRZE

Koncertem muzyki poważnej w niedzielę 22 czerwca w konkatedrze Świętej Trójcy w Chełmży uczczono 15-lecie istnienia Powiatu Toruńskiego.

Wykonawcami jubileuszowego koncertu byli muzycy i soliści związani z Szkołą Muzyczną I stopnia w Chełmży: Monika Litwin-Dyngosz – mezzosopran, Wojciech Dyngosz –baryton, Marek Marszałek – saksofon, Wojciech Okurowski – Fletnia Pana  i organista chełmżyńskiej parafii Tomasz Niżygorocki. Swoje utwory muzycy dedykowali również  pamięci Błogosławionej Juty i Błogosławionego Ks. S.W. Frelichowskiego.  Zgromadzeni w świątyni wysłuchali m.in. utworów:  „Ave Maria” , „Arii na strunie”  i „Adagio z 4 sonaty fletowej” Bacha, „Ave Maria” kompozycji Schuberta oraz Cocciniego, „Panis Angelicus” Francka , „Pieta Signore” Stradella, a także „Obój Gabriela” z filmu E. Moricone  „Misja”. Wyjątkowym aplauzem publiczność nagrodziła utwory wykonywane na Fletni Pana.

Na koncercie obecni byli przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Jerzym Czerwińskim, proboszcz ks. kanonik Krzysztof Badowski, radni powiatowi, a wykonawcom za wirtuozowskie wykonanie podziękował wicestarosta Dariusz Meller. Starostwo toruńskie  i władze Chełmży od dłuższego czasu współpracują z chełmżyńską parafią również w dziedzinie ochrony zabytków. Już w niedzielę 29 lipca o godz. 16.00 w konkatedrze odbędzie się koncert Gdańskiego Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych upamiętniający nadanie praw miejskich Chełmży i rozpoczęcie budowy świątyni przez pierwszego biskupa chełmińskiego Heidenryka.

 

zapraszamy do galerii

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 18 sierpień 2014 11:48

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 303 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.