A+ A A-

Frelichowski Wyróżniony

Moi Drodzy, nasz Ziomek, bł. Ks. Stefan Wincenty Frelichowski zmarł w obozie w Dachau (na dwa miesiące przed oswobodzeniem), zarażony tyfusem od chorych, którym posługiwał jako kapłan. Jest patronem pielęgniarzy.
Modlimy się w naszej parafii każdego dnia za Jego przyczyną w różnych sprawach (dotyczy to także próśb, które do nas są zgłaszane).
Zachęcam gorąco do modlitwy za wstawiennictwem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w czasie panującej epidemiii koronawirusa COVID-19. Módlmy się za chorych, a także za wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych oraz o zatrzymanie epidemii.
Zachęcam do duchowej łączności z nami w czasie transmisji za pośrednictwem Facebooka według podanego porządku transmisji. Modlitwę za wstawiennictwem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiamy podczas Mszy św. (w dni powszednie o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 9.30), a także od dzisiaj w ramach wieczornej modlitwy różańcowej o godz. 20.30.
Duszpasterze Chełmży

 
 

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, prezbitera

Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty nam dajesz pasterzy według serca swego, uzdalniając ich do ofiarnej miłości na wzór Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza. Napełniony taką miłością, Ksiądz Stefan Wincenty Frelichowski uczestnik cierpień Chrystusowych, poniósł męczeńską śmierć w służbie braciom, którzy doznali ogromu krzywd, bólu i opuszczenia. Idąc ciemną doliną, zła się nie uląkł, lecz mężnie zło dobrem zwyciężał. Racz, Panie, za wstawiennictwem Błogosławionego Stefana Wincentego, udzielić mi łaski, o którą pokornie Cię proszę. Spraw również w swej dobroci, aby ten heroiczny świadek miłości pasterskiej rychło dostąpił chwały Świętych. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen

Ostatnio zmienianywtorek, 24 marzec 2020 08:09

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.