A+ A A-

Oaza rodzin

Rodzinna pielgrzymka

Ponad sto osób  z całej Polski wzięło w środę 14 sierpnia udział w pielgrzymce do konkatedry w Chełmży, gdzie pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Suskiego odbył się Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie.

W spotkaniu w Chełmży uczestniczyli m.in.  członkowie wspólnot z Archidiecezji Gdańskiej oraz Diecezji Częstochowskiej i Toruńskiej. Pielgrzymka odbyła się w ramach dwutygodniowych rekolekcji zorganizowanych w Zamku Bierzgłowskim. Gości powitał proboszcz  Parafii Chełmża ks. kan. Krzysztof Badowski  mówiąc, że wielką mądrością jest, gdy rodziny umacniają się w Bogu. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył biskup toruński Andrzej Suski, a  współcelebransami byli  ks. kan. Wojciech Niedźwiedzki z Torunia, ks. Krzysztof Badowski oraz moderatorzy ks. Piotr Placek z Częstochowy i ks. Tomasz Knuth z Gdańska. Parą prowadzącą szesnaście toruńskich rodzin byli Dorota i Krzysztof Pytlik.

W wygłoszonej homilii biskup Andrzej powiedział: -  Dobrze, że przeżywamy Dzień Wspólnoty, który służy temu byśmy trwali w jedności. Dobrze też, że wybraliście na ten cel prokatedrę chełmżyńską, od 1251 do 1624 roku stolicę diecezji chełmińskiej. Przeżywamy ten dzień tak jak pierwsi chrześcijanie. Co jednak znaczy kochać Jezusa? Czy jestem gotowy dać świadectwo tej  miłości? Nie ma wiary bez miłości! Jakie to wzruszające, gdy jest ktoś na kim zawsze można polegać, ktoś kto przygarnia nas do swego serca. Nie można żyć bez miłości. Pisał o tym również Jan Paweł II. Nie można żyć bez świadomości, że jest się kochanym. Wszystko przeminie, a zostanie to jedno: miłość. Dlatego jest ona ulubiona i poszukiwana. Poświęca jej się filmy, literaturę, pieśni i poezję. To jest wyraz tęsknoty ludzkiego serca. Miłość to nie tylko uczucie, które dziś jest, a jutro go nie ma. Miłość, to chęć poświęcenia się dla osoby kochanej, tak jak matka kocha chore dziecko czy ojciec, który haruje od świtu do nocy, by zapewnić byt rodzinie. To jest właśnie miłość, a przyjemność własna jest zaprzeczeniem miłości. Jak kochać Jezusa? On chce być kochanym w braciach najmniejszych. Mamy kochać Jezusa najpierw w naszych bliźnich, a potem rozszerzać ten krąg na coraz szersze środowiska. On zostawił ten przykład bezinteresownej miłości. Wybaczył nawet swoim oprawcom. Miłość Jezusa jest dla nas wzorem. Trzeba miłować braci, którzy tworzą Kościół Chrystusowy. Jednak tyle dzisiaj spotykamy krytyki kierowanej pod adresem Kościoła. Tyle oszczerstw i kłamstw. Media ścigają się, by oczernić Kościół!. Chcą nam wmówić, że Jezus, to nie to samo co Kościół. A Jezus i Kościół to jedno!. Nie da się oddzielić Jezusa od Kościoła, jak nie da się oddzielić głowy od ciała-.  Kilkoro uczestników wygłosiło świadectwa życia i wiary, a biskup Andrzej udzielił uroczystego błogosławieństwa. Pielgrzymi mieli również okazję zapoznać się z bogatą historią i zabytkami świątyni.

 

zapraszamy do galerii

Ostatnio zmienianypiątek, 22 sierpień 2014 09:03

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.