A+ A A-

Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej

We wtorek 7 października w Parafii Chełmża obchodzono doroczny odpust Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Uroczystej sumie odpustowej w konkatedrze Trójcy Świętej przewodniczył ks. kanonik Szczepan Średziński,  były wikariusz chełmżyński, a obecnie proboszcz parafii  św. Wawrzyńca w Kijewie Królewskim. Współcelebransami byli: ks. kan. senior Romuald Nelkowski  i ks. kan. Marek  Linowiecki z Unisławia, ks. Kan. Ryszard Kobierowski z Kowalewa Pomorskiego oraz ks. Karol Schmidt, wikariusz miejscowej parafii. Uczestniczyli również kanonicy Kapituły Konkatedralnej Chełmżyńskiej. Witając uczestników uroczystości  ks. proboszcz Krzysztof Badowski zauważył, że paciorki różańca oplatają parafię, diecezję, Kościół i całą Ojczyznę.

 

– Rozważanie tajemnic różańcowych, to rozważanie tego, co Pan Bóg uczynił i czyni dla mnie. Jan Paweł II uważał, że różaniec jest modlitwą, która łączy ludzi. Gdy jedziemy na pielgrzymkę, to najchętniej kupujemy różaniec. Jednak różaniec trzymany tylko w ręku nic nie da. Rozważanie tajemnic trzeba przelać na swoje życie, a wtedy będzie ono naprawdę wspaniałe. Papież Franciszek nawołuje do modlitwy o pokój na świecie. Różaniec może pokonać wszystkich przeciwników Kościoła! – powiedział podczas homilii ks. Średziński. Na zakończenie Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówiono wspólnie dziesiątkę różańca. Uroczystość uświetnił śpiewem Chór Mieszany „Święta Cecylia” pod dyrekcją Alfonsa Dorawy.

 

zapraszamy do galerii

Ostatnio zmienianyczwartek, 09 październik 2014 06:30

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 234 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.