A+ A A-

Odpust Trójcy Świętej

W niedzielę 15 czerwca Parafia Chełmża obchodziła główny odpust Trójcy Przenajświętszej. W  uroczystej Mszy św. uczestniczyli kanonicy Kapituły Konkatedralnej  Chełmżyńskiej.

Sumie odpustowej w konkatedrze Świętej Trójcy przewodniczył ks. biskup Andrzej Suski, a współcelebransami  byli : ks. kan. senior Romuald Nelkowski z Unisławia, ks. kan. Ryszard Kobierowski z Kowalewa Pomorskiego,  dziekan dekanatu wąbrzeskiego ks. kan. Kazimierz Śmigiecki, ks. kan. Krzysztof Badowski z Chełmży oraz delegat prepozyta Kapituły  Kolegiackiej Nowomiejskiej ks. Jacek Raszkowski i ks. Bartosz Fiałkowski z Chełmży.  -  Dzisiejsza niedziela przypomina nam, że całe życie związani jesteśmy z Trójcą Świętą. W imię Trójcy udzielane są wszystkie sakramenty i w jej imię zaczyna się Msza św. To nie jest tajemnica z przeszłości. Trójca Przenajświętsza jest tajemnicą dla nas, dla naszego zbawienia. Nie jesteśmy na tym świecie sierotami. Jesteśmy zrodzeni z Jego miłości i Bóg jest naszym Ojcem. Jaka to radosna prawda! Bóg kocha nas mimo naszych grzechów i niewdzięczności. Nigdy z nas nie rezygnuje i ufa nam. Puka do serca i puka do zamkniętych drzwi, bo przecież klamka jest po  naszej stronie.

Skąd w umysłach niektórych ludzi traktowanie Boga jak policjanta ? Szukają powodów, by się z Nim nie spotkać? Bóg jest Ojcem i Bóg nas kocha, a miłość wlewa w nas przez Ducha Świętego. Ta miłość skierowana jest do każdego z nas osobiście. Trójca Przenajświętsza objawia się po to, byśmy żyli jako dzieci Boże, byśmy postępowali drogą miłości – mówił w homilii ks. biskup Andrzej. Eucharystię zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa do Trójcy Świętej. Modlono się również o łaskę powrotu do zdrowia ks. infułata seniora Zygfryda Urbana, prepozyta Kapituły Chełmżyńskiej, którego po zakończeniu uroczystości ks. biskup A. Suski wraz z proboszczem ks. K. Badowskim odwiedził w chełmżyńskim szpitalu. Liturgię uświetnił śpiewem Chór „ Święta Cecylia” pod dyrekcją Alfonsa Dorawy.

Zapraszamy do galerii

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 18 sierpień 2014 11:49
Więcej w tej kategorii: « Pogrzeb dzieci Bierzmowanie »

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.