OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
17 maja 2020 r.

1. Msze św. sprawujemy we wszystkich świątyniach parafialnych według stałego porządku. Stosownie do obowiązującej normy – jedna osoba na 10 m2 – w celebracjach w naszych świątyniach może uczestniczyć odpowiednio następująca liczba osób:
- w bazylice 120 osób;
- w kościele św. Mikołaja 53 osoby;
- w kaplicy w Bielczynach 12 osób;
- w kaplicy w Skąpym 18 osób.
Na Mszę św. do bazyliki w dni powszednie od poniedziałku do soboty rana wchodzimy głównymi drzwiami, natomiast w sobotę na godz. 18.00 oraz w niedzielę nadal przez zakrystię. Podczas Mszy św. obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Usta odsłaniamy jedynie na czas przyjęcia Komunii Św., nie dotykając przy tym zewnętrznej części elementu ochronnego.
2. Nabożeństwo majowe dla wszystkich w bazylice codziennie po Mszy o godz. 8.00 i 18.00.
3. Sakrament pokuty sprawujemy podczas każdej Mszy św. W związku z limitami osób zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Mszy także w dni powszednie, kiedy jest mniej wiernych.
4. Jutro podczas wszystkich Mszy będziemy dziękować Panu Bogu za dar życia św. Jana Pawła II, a o godz. 12.00, kiedy zabiją dzwony w szczególny sposób połączmy się duchowo na modlitwie Anioł Pański, jako nasze wspólne dziękczynienie. Udekorujmy też okna naszych domów wizerunkami Jana Pawła II i zawieśmy flagi papieskie lub narodowe.
5. Zapraszamy rolników naszej parafii na modlitwy o urodzaje w poniedziałek, wtorek oraz środę na godz. 8.00 do bazyliki.
6. Spełniając prośbę rolników informujemy, że nabożeństwo majowe z błogosławieństwem ziemi odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy w Bielczynach i Skąpym. Rolnicy przynoszą do pobłogosławienia w woreczkach ziemię ze swoich pól.
7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: Ks. Paweł Murawski odwiedzi swoich chorych we wtorek od godz. 8.00.
8. Bierzmowanie. Spotkania dla osób, które przygotowywały się do bierzmowania i chciałyby przyjąć ten sakrament jeszcze w tym roku szkolnym odbędą się według następującego porządku: młodzież z grupy Ks. Marka i Ks. Pawła Malinowskiego (młodzież ucząca się poza Chełmżą) będzie miała spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w bazylice; młodzież z grupy Ks. Daniela i Ks. Pawła Murawskiego oraz młodzież, którą prowadził wcześniej Ks. Przemysław będzie miała spotkanie w środę, również o godz. 19.00 w bazylice.
9. Adoracja Najświętszego Sakramentu ze spowiedzią w piątek w godz. 17.00-18.00.
10. Spotkanie Wspólnoty Kościoła Domowego w sobotę o godz. 15.00 w formie online.
11. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
12. Dziękujemy pracownikom parafialnym za zaprojektowanie, sfinansowanie i wykonanie dekoracji na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, a s. Klaudii za ułożenie kompozycji kwiatowych

Brak dostępnego opisu zdjęcia.