A+ A A-

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

04 sierpnia 2019 r.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
 2. Kontynuując nowennę przygotowującą do wprowadzenia relikwii św. Franciszka zapraszamy na nabożeństwo w poniedziałek o godz. 17.30. Nabożeństwo to będzie połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 3. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa w Dźwierznie w niedzielę o godz. 12.00.
 4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Ks. Daniel odwiedzi swoich chorych w poniedziałek od godz. 8.00, Ks. Przemysław w środę od godz. 8.30, Ks. Paweł Murawski odwiedzi chorych z ul. Skargi w piątek od godz. 8.30.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu ze spowiedzią w piątek w godz. 17.00-18.00 w bazylice.
 6. Pouczenie dla rodziców w chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na wkład własny w remont wieży kościoła św. Mikołaja.
 8. Spotkanie Parafialnego Klubu Seniora przy grillu odbędzie się w poniedziałek, 12 sierpnia, o godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym.
 9. Grupa AA Dobra Wola przypomina, że mitingi AA oraz Al-Anon odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca miting otwarty.
 10. W kancelarii parafialnej można zapisywać się na pielgrzymkę pieszą do Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej w Rywałdzie Królewskim, która odbędzie się w dniach 14-15 września (sobota i niedziela).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.