A+ A A-

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

01 grudnia 2019 r.

 

 1. Od poniedziałku zapraszamy na Msze św. roratnie: w dni powszednie o godz. 6.00, a dla dzieci szkolnych oraz dla najmłodszych z lampionami od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 2. Spotkanie Żywego Różańca z wymianą tajemnic w poniedziałek o godz. 15.45 w kaplicy Domu Marii.
 3. Msza św. z okazji 32-tej rocznicy powstania Grupy AA ,,Dobra Wola” w poniedziałek o godz. 17.00 w bazylice. Po Mszy św. miting otwarty w Domu Kapitulnym.
 4. Swoich chorych odwiedzi z posługą sakramentalną Ks. Paweł Murawski we wtorek od godz. 8.00.
 5. Spotkanie wspólnoty mężczyzn Tymoteusz w przyszły wtorek, 10 grudnia o godz. 19.00 w Domu Marii. Rozpoczęcie w kaplicy.
 6. Z racji przypadającego odpustu patrona parafii zapraszamy na Mszę św. odpustową do kościoła św. Mikołaja w piątek o godz. 10.00.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 15.00, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich w godz. 15.00-17.00.
 8. Kolejna Msza św. dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w grupach.
 9. Od grudnia rozpoczynamy w parafii stały dyżur prawnika, który będzie udzielał porad prawnych bezpłatnie dla osób, które tego potrzebują. Pierwszy taki dyżur aplikanta adwokackiego Mateusza Gurbina odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 10.00-12.00 w plebanii.
 10. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych oraz nauka przedślubna w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 11. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.15 w Domu Kapitulnym.
 12. Kolejna Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Podczas Mszy św. poświęcenie medalików.
 13. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy do bazyliki w czasie szczególnej łaski, na godz. 12.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu, a następnie na Mszę św. przebłagalną.
 14. Suma odpustowa ku czci św. Mikołaja w Papowie Biskupim w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
 15. Osoby chore i starsze do spowiedzi i Komunii św. adwentowej prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej do poniedziałku, 16 grudnia. Dzień odwiedzin podamy w trzecią niedzielę adwentu.
 16. Osoby samotne pragnące uczestniczyć w Wigilii organizowanej w plebanii proszone są o zapisanie się w kancelarii parafialnej do poniedziałku, 16 grudnia.
 17. Zgodnie z sugestią parafian, a także decyzją Parafialnej Rady Gospodarczej kontynuujemy praktykę kolekty gospodarczej. W przyszłym roku czekają nas dalsze prace przy elewacji wieży w Kościele Św. Mikołaja, na które pozyskaliśmy już środki zewnętrzne, do których również musi być wkład własny. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza, przeznaczona na ten cel.
 18. Od dzisiaj w każdą niedzielę adwentu w budynku przy ul. Tumskiej 12 można będzie nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz sianko na stół wigilijny, kartki świąteczne oraz kalendarz na przyszły rok za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na wsparcie budowy kościoła na Toruńskim Jarze.
 19. Parafia we współpracy z Urzędem Miasta, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Stowarzyszeniem Tumska 14 organizuje po raz piąty Orszak Trzech Króli. Komitet Organizacyjny zachęca dzieci we współpracy z naszymi Szkołami do wzięcia udziału w konkursie koron. Najładniejsze korony zostaną nagrodzone.
 20. Istnieje możliwość wzięcia udziału w dwóch ciekawych koncertach w styczniu 2020 r. Pierwszy to wyjątkowy koncert „Betlejem w Toruniu”, realizowany w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”. Koncert odbędzie się 3 stycznia o godz. 19.00 w Hali Arena Toruń. Drugi, to koncert kolędowy zespołu Pectus, który odbędzie się 11 stycznia o godz. 19.00 w kościele Św. Józefa w Toruniu. Szczegółowe informacje i bilety do nabycia w kancelarii parafialnej. W przypadku większej liczby chętnych zorganizujemy wspólny transport.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 331 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.