A+ A A-

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10 czerwca 2018 r.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe we wszystkie dni tygodnia w łączności z Mszą św. wieczorną.
 2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Ks. Dawid odwiedzi swoich chorych w poniedziałek od godz. 8.00, Ks. Przemysław we wtorek od godz. 8.00.
 3. Na kolejne nabożeństwo fatimskie zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św.
 4. Spotkanie wspólnoty modlitewnej Samuel w środę o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym.
 5. Spotkanie Żywego Różańca z wymianą tajemnic w czwartek o godz. 15.00 w bazylice.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.00 do 18.00 w bazylice z możliwością spowiedzi. Zachęcamy zwłaszcza dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii św.
 7. Święcenia kapłańskie odbędą się w sobotę, o godz. 10.00, w katedrze toruńskiej. Módlmy się za kandydatów do święceń.
 8. Koncert galowy w ramach XVI Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Religijnej i Patriotycznej odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury.
 9. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych oraz nauka przedślubna w sobotę o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym.
 10. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.15 w Domu Kapitulnym.
 11. Msza św. z okazji rocznicy Pierwszej Komunii św. oraz na zakończenie roku szkolnego w niedzielę o godz. 11.00.
 12. Dziękujemy Panu Przemysławowi Przybylskiemu, radnemu sejmiku wojewódzkiego, dzięki któremu nasza Parafia miała możliwość wzięcia udziału we Mszy św. i koncercie z okazji święta województwa.
 13. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Szczegółowe informacje i zapisy u przewodnika Grupy Zielonej pod numerem telefonu podanym na plakacie w kruchcie bazyliki.
 14. Parafia w Kiełbasinie organizuje pielgrzymkę na Dolny Śląsk i do Pragi w dniach 27-31 sierpnia. Koszt 600 zł. Szczegółowe informacje u Ks. Proboszcza z Kiełbasina pod nr tel. podanym na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki (695 449 934).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.