A+ A A-

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
06 października 2019 r.

1. Spotkanie Żywego Różańca z wymianą tajemnic w poniedziałek o godz. 16.45 w salce ministranckiej w Domu Kapitulnym.
2. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszamy na Mszę św. odpustową pod przewodnictwem Biskupa Józefa, połączoną z wprowadzeniem relikwii św. Franciszka jutro o godz. 18.00.
3. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.45. Różaniec dla pozostałych codziennie o godz. 17.30.
4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Ks. Marek odwiedzi swoich chorych w poniedziałek od godz. 8.00, Ks. Paweł Murawski odwiedzi chorych z ul. Skargi we wtorek od godz. 8.00, Ks. Przemysław w środę od godz. 8.00.
5. Trzecie spotkanie w ramach ewangelizacyjnego kursu ALPHA odbędzie się we wtorek o godz. 19..00 w Domu Marii.
6. Spotkanie Wspólnoty Tymoteusz we wtorek o godz. 19.00 w kaplicy Domu Marii. Zapraszamy także nowych mężczyzn, chcących pogłębiać swoją formację.
7. Spotkanie Wspólnoty Samuel w środę o godz. 19.00 w kaplicy Domu Marii.
8. Kapłani naszego dekanatu uczestniczyć będą w sobotę w dorocznej kongregacji.
9. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych oraz nauka przedślubna w sobotę o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym.
10. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza, przeznaczona na wkład własny w remont wieży w kościele św. Mikołaja oraz zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
11. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w niedzielę po wieczornej Mszy św.
12. Przestrzegamy przed pozostawianiem przedmiotów osobistych na nagrobkach lub na ławkach przy grobach podczas pobytu na cmentarzach, gdyż coraz częściej dochodzi do kradzieży tych rzeczy.
13. Przypominamy z wyprzedzeniem, że od ubiegłego roku zmianie uległy godziny Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych. W dniu 1 listopada Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 8.00 i 17.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00. Msza św. na Starym cmentarzu parafialnym o godz. 11.00. Po Mszy św. na starym cmentarzu około godz. 11.45 wyruszy procesja za zmarłych, która przejdzie na nowy cmentarz i zaraz po zakończeniu procesji za zmarłych, czyli około godz. 12.00 Msza św. na nowym cmentarzu. Bardzo prosimy o przypomnienie tych informacji osobom, które przyjeżdżają na Wszystkich Świętych spoza naszej parafii. Plan Mszy św. tego dnia jest wywieszony na plakatach w bazylice, kościele św. Mikołaja i w kaplicach wiejskich.
14. Zdrowaśki jednorazowe i wypominki roczne można składać w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania, od poniedziałku do piątku włącznie.
15. Papież Franciszek prosi, by Kościół podjął refleksję nad swoim wymiarem misyjnym, bez którego nie ma rozwoju Kościoła i wstrzymany jest nakaz Jezusa Chrystusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mt 16, 15). Prosi również o modlitwę za kraje misyjne, posługujących na misjach i powołania misyjne. W odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego w naszej diecezji odbędą się następujące wydarzenia:
- od 1 października w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu można oglądać wystawę pt. „Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w Diecezji Toruńskiej”;
- 12 października w Kościele Ducha Świętego w Toruniu Toruńska Strefa Uwielbienia. Ochrzczeni
i posłani;
- 19 października Diecezjalne Spotkania Misyjne dla dorosłych i dzieci w Chełmnie;
- 20 października Msza św. w toruńskiej katedrze z okazji Światowego Dnia Misyjnego.
Dokładne informacje można znaleźć na plakacie w kruchcie bazyliki. Parafia organizuje wyjazd na spotkanie do Chełmna w sobotę, 19 października (szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej). Uczestnicy wyjazdu nie ponoszą kosztów przejazdu, składają przy zapisach dobrowolną ofiarę na misje, którą przekażemy naszemu misjonarzowi, Ks. Wojciechowi Łapczyńskiemu na potrzeby prowadzonej przez niego misji w Zambii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.