A+ A A-

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

23 czerwca 2019 r.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe i procesje w oktawie Bożego Ciała w łączności z Mszą św. wieczorną.
 2. Świetlica „Uśmiech dziecka” działająca przy parafii serdecznie zaprasza na integracyjny piknik rodzinny, który odbędzie się dzisiaj w ogrodzie parafialnym. Na uczestników czekają ciekawe, darmowe atrakcje: występy artystyczne (m.in. naszej scholi dziecięcej), warsztaty cyrkowe, pokazy historycznej grupy rekonstrukcyjnej, pokazy sprzętu strażackiego, dmuchany plac zabaw, gry i zabawy, a także grochówka i kiełbaski z grilla. Piknik odbędzie się w godzinach 10.00-18.00.
 3. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną we wtorek, podczas której modlić się będziemy w intencjach obrony życia ludzkiego i dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji.
 5. Zapraszamy członków Parafialnego Klubu Seniora na spotkanie w ogrodzie parafialnym w czwartek o godz. 14.00. Spotkanie dotyczy projektu finansowanego przez Urząd Miasta Chełmży.
 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.00 do 18.00 w bazylice z możliwością spowiedzi.
 8. W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem, pobłogosławionym przez papieża lub biskupa oraz po odmówieniu Wierzę w Boga można uzyskać odpust zupełny.
 9. Spotkanie dla pielgrzymów wyjazdu do Włoch odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.15 w Grzywnie.
 10. W imieniu organizatorów zapraszamy na dwa koncerty, które w ramach Festiwalu PER MUSICAM AD ASTRA odbędą się w Chełmży. W niedzielę, 30 czerwca, o godz. 17.00 w Szkole Muzycznej wystąpi chór z Polski i RPA, natomiast w poniedziałek, 1 lipca, o godz. 20.00 w Bazylice zaśpiewa chór z Indonezji i Filipin. Szczegóły tych wydarzeń znajdują się na plakatach. Patronat honorowy nad całym Festiwalem objął m.in. Burmistrz Miasta Chełmży.
 11. W związku z tym, że w lipcu będzie obecny w naszej parafii student, Ks. Michał Oleksowicz, istnieje jeszcze możliwość zamówienia intencji mszalnych od 1 lipca do 1 sierpnia włącznie.
 12. Po wielu latach piesza pielgrzymka na Jasną Górę przejdzie znowu przez Chełmżę. Pielgrzymi nocować będą z 2 na 3 sierpnia. Chętni do przenocowania pielgrzymów proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Zachęcamy także do dołączenia do pielgrzymki od 3 sierpnia. W tym roku z pielgrzymom naszej parafii towarzyszył  Paweł Malinowski. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.
 13. Zachęcamy także do zaplanowania udziału w IX Chełmżyńskiej Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej w Rywałdzie Królewskim we wrześniu. Szczegółowe informacje będą podawane sukcesywnie
 14. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. śpiewamy suplikacje za grzechy świętokradztwa popełnione w naszej Ojczyźnie w ostatnim czasie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.