A+ A A-

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10 lutego 2019 r.

 

 1. Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a tym samym Światowy Dzień Chorego przypada w poniedziałek. Msza św. z namaszczeniem chorych o godz. 8.00.
 2. Spotkanie dla katechetów w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w plebanii.
 3. Spotkanie wspólnoty modlitewnej Samuel w środę o godz. 19 w Domu Kapitulnym.
 4. W ramach obchodów dwudziestej rocznicy beatyfikacji Ks. Frelichowskiego, wraz z pozostałymi współorganizatorami, zapraszamy na drugi wieczór wspomnień z cyklu: „Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim”. Spotkanie będzie miało miejsce w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy seminarium duchownym w Toruniu, w środę o godz. 18.00. W spotkaniu wezmą udział Teresa i Antoni Grodziccy oraz karmelitanka bosa s. Joanna Grodzicka OCD. Podzielą się oni z nami, w jaki sposób bł. ks. Stefan wszedł w ich życie, jak w bardzo konkretnym momencie zaprosili oni tego kapłana męczennika, oczekującego wyniesienia na ołtarze, do historii swojej rodziny i jemu zaczęli polecać swoje troski. Oni też pierwsi stali się świadkami uzdrowienia za przyczyną ks. Stefana. Osoby chętne do udziału w tym spotkaniu mogą się zgłosić do księdza proboszcza w sprawie transportu.
 5. W czwartek przeżywać będziemy nasz parafialny odpust ku czci św. Walentego. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00. Szczególnie serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 10.00. Odpust ku czci św. Walentego to jeden z kilku w naszej parafii dni, w które możemy skorzystać ze szczególnych łask i uzyskać odpust zupełny. Skorzystajmy z tej okazji.
 6. Z racji odpustu kancelaria parafialna w czwartek nie będzie czynna.
 7. W piątek przypadają imieniny Księdza Infułata. Biorąc pod uwagę aktualny stan zdrowia, solenizant prosił, aby przekazać wszystkim wspólnotom i osobom, które odwiedzały go z tej okazji, że w tym roku będzie to niemożliwe. Jednocześnie Ksiądz Infułat bardzo dziękuje za wszelkie wyrazy pamięci i życzliwości, a w szczególny sposób za modlitwę, o którą prosi, jednocześnie zapewniając o pamięci modlitewnej w naszej intencji.
 8. Swoich chorych odwiedzi Ks. Paweł Murawski w piątek od godz. 8.00.
 9. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w piątek  w godz. 16.00-17.00.
 10. Parafialna Fundacja Amicus proponuje bezpłatne rozliczanie PIT-ów rocznych z możliwością wpisania wybranego numeru KRS w celu przekazania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Serdecznie zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach 22 lipca – 02 sierpnia br. Zaplanowano zwiedzanie Rzymu, Padwy, Asyżu, Neapolu, Castel Gandolfo, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino, a także jeden dzień rekreacyjno-wypoczynkowy. Szczegółowe informacje u Ks. Kan. Wiesława Roczniaka w Grzywnie.
 12. Na prośbę właściciela Firmy Marcus, informujemy o możliwości praktyk zawodowych w zakresie: stolarz, tapicer, krawcowa. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu podanym na plakatach w kruchcie bazyliki i na słupach ogłoszeniowych w mieście.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.