A+ A A-

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

07 października 2018 r.

 

 1. Komunikat:

W niedzielę, 14 października, o godz. 17.00 w Hali Arena w Toruniu odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II z okazji 40. rocznicy wyboru na stolicę Piotrową. „Nieszpory ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza wykonają Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, Chór Opery Nova w Bydgoszczy oraz grono wspaniałych solistów: Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Jakub Badach, Jacek Wójcicki, Marek Bałata. Całością zadyryguje Jacek Rafał Delekta. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wejście na podstawie wejściówek rozdawanych w punkcie informacyjnym Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

 1. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.45. Różaniec dla pozostałych codziennie o godz. 17.30.
 2. Spotkanie wszystkich osób świeckich odpowiedzialnych za wspólnoty działające przy parafii w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym w salce ministranckiej.
 3. Spotkanie wspólnoty modlitewnej Samuel w środę o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie zapraszamy w sobotę po wieczornej Mszy św. W związku z tym w sobotę nie będzie Różańca przed Mszą św.
 5. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych oraz nauka przedślubna w sobotę o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym.
 6. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę o godz. 9.45 w Domu Kapitulnym.
 7. Kolejna Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców w niedzielę o godz. 11.00. Podczas Mszy św. poświęcenie różańców.
 8. Odpust ku czci św. Franciszka w kaplicy w Skąpym w niedzielę o godz. 12.00.
 9. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza, przeznaczona na wkład własny do projektu remontu wieży kościoła św. Mikołaja. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 10. Zachęcamy do nabycia u ministrantów nowego numeru Wiadomości Kościelnych. Znajdziemy w nich m.in. ciekawe artykuły nt. działalności kulturalnej w Chełmży po 1918 r., świadomego uczestnictwa w liturgii oraz opracowanie ósmego przykazania Dekalogu.
 11. Zbiórka na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 21 października.
 12. Wyjazd do Obór na czuwanie Wieczernika w sobotę, 27 października. Koszt:15 zł, zapisy w kancelarii parafialnej.
 13. Mieszkańcy Skąpego organizują po odpuście pielgrzymkę dziękczynną do Gniezna. Pielgrzymka we wtorek, 16 października. Koszt: 10 zł, bliższe informacje i zapisy u Adama Galusa, sołtysa wsi Skąpe.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.