foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
- Od momentu kiedy pojawiło się pierwsze zagrożenie, rozpoczęły się modlitwy do błogosławionego księdza Frelichowskiego, została odprawiona msza św. w domu państwa Kłosowskich. Przekazałem obrazek i powiedziałem módlcie się, Wicek jest skuteczny - wspomina ksiądz Krzysztof Badowski.Czytaj więcej...

Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa

przy Bazylice Konkatedralnej pw. Trójcy Świętej w Chełmży

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne (0)

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

13 sierpnia 2017 r.

  1. W poniedziałek przypada kolejna rocznica prekonizacji Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego. Modlić się będziemy w intencji Księdza Biskupa podczas Mszy św. o godz. 8.00. Pamiętajmy w szczególny sposób o Księdzu Biskupie także w naszych modlitwach osobistych, wypraszając dla niego potrzebne łaski.
  2. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w którą obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Msze św. w bazylice, Mikołaju i kaplicach wiejskich w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  3. We wtorek w parafii w Gostkowie odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek w bazylice w godz. 17.00-18.00 z możliwością spowiedzi.
  5. W sobotę Parafialny Dzień Trzeźwości. Spotkanie integracyjne przy ognisku dla wszystkich zainteresowanych tematyką trzeźwościową o godz. 16.00 w ogrodzie parafialnym. Msza św. w intencji Grupy AA Dobra Wola i ich rodzin o godz. 18.00 w bazylice. Szczegółowe informacje na plakatach.
  6. Przypominamy, że mitingi Grupy AA Dobra Wola odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym przy bazylice. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca miting otwarty. Spotkania grupy Al-anon w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym.
  7. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.15 w Domu Kapitulnym.
  8. W dniach 16-17 września (sobota i niedziela) odbędzie się z naszej parafii kolejna, siódma już piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Rywałdzie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do pielgrzymowania, podczas którego dziękować będziemy za wszystkie dzieła miłosierdzia, jakie dokonały się w naszej diecezji w ciągu 25-ciu lat jej istnienia. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 30 zł + 10 zł autokar. Jednocześnie informujemy, że osoby którym trudno jest pokryć te koszty, a chciałyby wziąć udział w pielgrzymce, proszone są o kontakt z Ks. Markiem. Szczegółowe informacje udzielane będą na bieżąco.
  9. ZUS wyszedł naprzeciw mieszkańcom Chełmży z tzw. Kalkulatorem emerytalnym, w czwartek od godz. 09.00 do 100 odbędzie się dyżur pracowników ZUS w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmży, przy ulicy Świętego Jana 18 Zainteresowane osoby będą mogły dowiedzieć się o prognozowanej według kalkulatora emerytury od października 2017, za rok i w latach następnych. Trzeba pamiętać, że emerytura to wybór a nie obowiązek, dlatego warto zastanowić się kiedy przejść na emeryturę, czy w tym roku czy latach następnych. Osoby zainteresowane muszą mieć dowód osobisty
  10. Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się w Chełmży 23 sierpnia na Rynku.

Liturgia dnia

 

 

 

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.