foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
- Od momentu kiedy pojawiło się pierwsze zagrożenie, rozpoczęły się modlitwy do błogosławionego księdza Frelichowskiego, została odprawiona msza św. w domu państwa Kłosowskich. Przekazałem obrazek i powiedziałem módlcie się, Wicek jest skuteczny - wspomina ksiądz Krzysztof Badowski.Czytaj więcej...

Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa

przy Bazylice Konkatedralnej pw. Trójcy Świętej w Chełmży

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne (0)

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
03 grudnia 2017 r.

1. Od poniedziałku zapraszamy na Msze św. roratnie: w dni powszednie o godz. 6.00, a dla dzieci szkolnych oraz dla najmłodszych z lampionami od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
2. Spotkanie Żywego Różańca z wymianą tajemnic wyjątkowo we wtorek o godz. 15.00 w kaplicy Domu Marii.
3. Z racji przypadającego odpustu patrona parafii zapraszamy na Mszę św. odpustową do kościoła św. Mikołaja w środę o godz. 10.00.
4. W dniu 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto członków Ruchu Światło-Życie. Założycielem tego Ruchu jest Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki, którego 30 rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.
5. W piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy do bazyliki w czasie szczególnej łaski, na godz. 12.00 na Mszę św. przebłagalną. Msza św. poprzedzona będzie Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30. Tego dnia post piątkowy nie obowiązuje.
6. Zapraszamy także na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek w bazylice w godzinach 16.00-17.00 ze spowiedzią św.
7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych oraz nauka przedślubna w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
8. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.15 w Domu Kapitulnym.
9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30, w czasie której razem ze wspólnotą Domowego Kościoła z Chełmna będziemy się modlić w intencjach Ruchu Światło-Życie i dzieł z nim związanych, polecać będziemy również wspólnoty naszej parafii prosząc o potrzebne łaski i dary do posługi na rzecz Kościoła, a dla zmarłych członków wypraszać dar życia wiecznego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na spotkanie po Mszy św. w Domu Kapitulnym dla wszystkich chętnych pragnących pogłębić swoje życie wiary.
10. Suma odpustowa ku czci św. Mikołaja w Papowie Biskupim w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się ingres naszego nowego Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej. Parafia organizuje bezpłatny wyjazd na tę uroczystość. Wyjazd z ul. Mickiewicza o godz. 10.45, powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy włącznie.
12. Osoby chore i starsze do spowiedzi i Komunii św. adwentowej prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej do piątku, 15 grudnia. Dzień odwiedzin podamy w trzecią niedzielę adwentu.
13. Osoby samotne pragnące uczestniczyć w Wigilii organizowanej w plebanii proszone są o zapisanie się w kancelarii parafialnej do piątku, 15 grudnia.
14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jako pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
15. Po raz kolejny Wspólnota Przyjaciół Misji organizuje akcję Kawa z Misjami. Ciasto za dobrowolną ofiarę, która wesprze pracę misyjną w Zambii, będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 8.15, 9.30, 11.00 i 12.30. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
16. Od dzisiaj w każdą niedzielę adwentu w budynku przy ul. Tumskiej 12 można będzie nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz sianko na stół wigilijny, kalendarze i kartki.

Liturgia dnia

 

 

 

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.