A+ A A-

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

22 kwietnia 2018 r.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym ingresie, osobom, które przygotowały bazylikę na tę uroczystość i uświetniły liturgię: Chórowi św. Cecylia pod dyrekcją Pana Alfonsa Dorawy, Parafialnemu Chórowi Ludzi Młodych pod dyrekcją Pana Tomasza Niżygorockiego, Powiatowej i Miejskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Pana Jacka Kałamarskiego, a także osobom, które noszą sztandary oraz wspólnotom parafialnym, które włączyły się czynnie w liturgię.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. W poniedziałek przypada uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
 4. Próby do bierzmowania w poniedziałek i wtorek o godz. 18.45 w bazylice. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.
 5. Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich we wtorek po Mszy św. wieczornej w Domu Kapitulnym.
 6. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką na Podlasie w środę o godz. 19.00 w bazylice.
 7. Spotkanie organizacyjne przed odpustem ku czci Bł. Juty odbędzie się w czwartek o godz. 17.00 w kaplicy w Bielczynach.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w piątek w godz. 17.00-18.00.
 9. Spowiedź dla dzieci przed pierwszą Komunią Świętą w sobotę według następującego porządku: grupa I (SP 3 i SP 5) o godz. 9.00, grupa II (SP 2 oraz wioski) o godz. 10.00. Dzieci przychodzą na spowiedź z rodzicami.
 10. W maju będzie możliwość zakupienia ok. stu stronnicowej publikacji na temat budowy kaplicy w Skąpym oraz życia religijnego, społecznego i kulturalnego ogniskującego się wokół niej.Zapisy i zamówienia u Pana Wiesława Dziarneckiego pod numerem telefonu podanym w kruchcie bazyliki (kom. 721 827 669).
 11. Powstaje w Chełmży Stowarzyszenie amazonek „Łozanki”. Organizatorzy zapraszają zainteresowane osoby na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 do sali „Pod Ratuszem”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.