A+ A A-

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

12 sierpnia 2018 r.

 

 1. Parafialny Zespół Charytatywny wraz Magdą dziękują wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce podczas przeprowadzonej zbiórki. Zebrana kwota 3532,61,- pomoże w dalszym leczeniu i rehabilitacji chorej na nowotwór. Wszystkim serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Ks. Marcin i Ks. Przemysław odwiedzą swoich chorych we wtorek od godz. 8.30.
 3. Na kolejne nabożeństwo fatimskie zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 4. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w którą obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Msze św. w bazylice, Mikołaju i kaplicach wiejskich w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
 5. W środę w parafii w Gostkowie odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 6. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w środę i czwartek. Za utrudnienia przepraszamy.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek w bazylice w godz. 17.00-18.00 z możliwością spowiedzi.
 8. W sobotę Parafialny Dzień Trzeźwości. Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych tematyką trzeźwościową o godz. 16.00 w ogrodzie parafialnym. Msza św. w intencji Grupy AA Dobra Wola i ich rodzin o godz. 18.00 w bazylice. Szczegółowe informacje na plakatach.
 9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10. W związku z organizacją imprezy sportowej, triathlonu, Burmistrz Miasta Chełmży prosi o nieparkowanie samochodów na Rynku oraz w jego obrębie w niedzielę, 19 sierpnia, od godz. 8.00 do 16.00. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia
 11. W dniach 15-16 września (sobota, niedziela) wyrusza z naszej parafii VII już pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Rywałdzie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymowaniu, podczas którego modlić się będziemy w intencji Ojczyzny w setną rocznicę odzyskania niepodległości oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Koszt 30 zł + 10 zł autokar. Jednocześnie informujemy, że osoby, którym trudno jest pokryć te koszty, a chciałyby wziąć udział w pielgrzymce, proszone są o kontakt z Ks. Markiem. Szczegółowe informacje udzielane będą na bieżąco.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 389 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.