A+ A A-

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU

16 grudnia 2018 r.

 

 1. Dziękujemy za ofiarność podczas ubiegłotygodniowej kolekty gospodarczej. Na wkład własny do prac konserwatorskich przy wieży kościoła św. Mikołaja, który wynosi 118 tyś. zł, zebraliśmy dotychczas 38 tyś. 400 zł.
 2. Msze św. roratnie: w dni powszednie o godz. 6.00, a dla dzieci szkolnych oraz dla najmłodszych z lampionami od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Ks. Marek odwiedzi swoich chorych w poniedziałek od godz. 8.00, Ks. Daniel we wtorek od godz. 8.00, Ks. Przemysław w środę od godz. 8.00, Ks. Paweł Malinowski w czwartek od godz. 8.00, Ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00. Poszczególni chorzy zgłoszeni w kancelarii parafialnej do spowiedzi i Komunii św. adwentowej zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na kapłana.
 4. Światełko Betlejemskie zostanie przekazane przez harcerzy do bazyliki we wtorek podczas Mszy św. o godz. 17.00. Będzie je można odbierać od wtorkowej Mszy św. wieczornej przed i po każdej Mszy św. w bazylice do niedzieli włącznie. Ustawione będzie na balaskach przed prezbiterium.
 5. Osoby samotne, zgłoszone w kancelarii parafialnej, zapraszamy na Wigilię organizowaną przez parafię w czwartek, 20 grudnia, na godz. 15.00 do plebanii.
 6. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, w bazylice w godz. 16.00-17.00 ze spowiedzią św.
 7. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów i lektorów w piątek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Spowiadamy w czasie każdej Mszy św. w dni powszednie. Spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych spowiedników w najbliższą sobotę w godz. 9.00-10.00 i 16.00-17.00. Prosimy o skorzystanie z tych okazji, gdyż w przyszłą niedzielę nie będzie okazji do spowiedzi.
 9. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 10. W przyszły poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. przed południem tylko w bazylice. Mszy św. wieczornej w bazylice nie będzie. O godzinie 21.00 Msza św. o Bożym Narodzeniu dla dzieci, Pasterka o godz. 24.00. W kaplicach wiejskich w Skąpym i Bielczynach Msza św. o Bożym Narodzeniu o godz. 20.00.
 11. W przyszły wtorek Boże Narodzenie. Msze św. w bazylice, kościele Św. Mikołaja i kaplicach wiejskich. W bazylice pierwsza Msza św. o godz. 8.15, pozostałe bez zmian.
 12. W drugi dzień Świąt Msze św. w bazylice, kościele Św. Mikołaja i kaplicach wiejskich tak, jak w każdą niedzielę.

 

Skąpe: Światełko Betlejemskie będzie można odebrać w kaplicy w Skąpym w przyszłą niedzielę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.