A+ A A-

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ

14 kwietnia 2019 r.

 

 1. Serdecznie dziękujemy także wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Szczególne podziękowania kierujemy do opiekujących się Krzyżem, a także do tych, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo, a więc do Policji i Straży Miejskiej.
 2. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 3. Zapraszamy w Wielkim Tygodniu na nieszpory z katechezą przygotowującą do przeżycia Triduum Paschalnego. Nieszpory w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 w bazylice.
 4. Spowiedź św. z udziałem spowiedników z dekanatu we wtorek od godz. 9.30 do 11.30 i po południu od 15.00 do 18.00. Prosimy skorzystać z tych okazji spowiedzi, gdyż w Wielkim Tygodniu nie będzie wielu okazji przystąpienia do sakramentu pokuty.
 5. Tradycyjnie prosimy o kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Osoby chore i starsze zgłoszone do wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. odwiedzimy w Wielki Piątek od godz. 8.00. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na kapłana.
 7. W Wielki Czwartek przed południem księża udadzą się do katedry toruńskiej, aby we Mszy Krzyżma w łączności z Biskupem odnowić przyrzeczenia kapłańskie.
 8. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek w bazylice, o godz. 18.00, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Dalszy ciąg adoracji w piątek od godz. 9.00.
 9. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post od potraw mięsnych i abstynencja od alkoholu. W tym dniu w kościołach nie odprawia się Mszy św., wierni gromadzą się na rozważanie Pisma Świętego, modlitwę, Adorację Krzyża i przyjmują Komunię Świętą. Liturgia Męki Pańskiej w piątek, w bazylice, o godz. 19.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do wieczornych obrzędów Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Od północy w Wielki Piątek do szóstej rano w sobotę będzie stały dyżur w konfesjonale.
 10. Zachęcamy do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od potraw mięsnych w Wielką Sobotę.
 11. Liturgia Wigilii Paschalnej w bazylice w sobotę, o godz. 21.00. Prosimy o przyniesienie świec Po liturgii adorujemy Chrystusa w tajemnicy zmartwychwstania, dlatego grób jest już pusty, a Najświętszy Sakrament nie jest zakryty welonem.
 12. Okazja do spowiedzi dla tych, którzy z poważnych przyczyn nie mogli wyspowiadać się wcześniej od północy w piątek do szóstej w sobotę oraz od północy w sobotę do 5.00 przed rezurekcją.
 13. W Wielkanoc prosimy o nieparkowanie wokół bazyliki ze względu na procesję. Msza Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 z procesją dookoła bazyliki. Mszy św. o godz. 6.45 nie będzie, pozostałe Msze św. w bazylice i kaplicach wiejskich, tak jak w każdą niedzielę. O godz. 12.30 udzielamy sakramentu chrztu św.
 14. Zmiana godzin odprawiania Mszy św. wieczornej: od Niedzieli Zmartwychwstania wieczorna Msza św. będzie odprawiana o godz. 18.00, zarówno w dni powszednie, jak i w niedzielę.
 15. Uczestnicy wyjazdu na pielgrzymkę do Zakopanego w dniach 3-8 czerwca proszeni są o uregulowanie pozostałej kwoty do dnia 26 kwietnia.
 16. Osoby chętne do pomocy w posprzątaniu bazyliki i przygotowaniu jej na święta zapraszamy w środę o godz. 19.00.

 

wielka sobota święcenie pokarmów

Chełmża:                   14.00-16.00        Co pół godziny

                                  12.00  święconka dla motocyklistów przed bazyliką

wioski:

I  ksiądz:

Głuchowo                   10.45

Bielczyny                    11.00

Stróżal                       11.20

II   ksiądz:

Nowa Chełmża            10.45

Trakt                          11.00

Skąpe                        11.20

III   ksiądz:

Dziemiony                  10.45

Witkowo                     11.00

Pluskowęsy                 11.20

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 299 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.