OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

09 sierpnia 2020 r.

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu

We wtorek, 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów.

Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.

Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

Wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. ks. Paweł Malinowski odwiedzi swoich chorych w czwartek od godz. 8.00.
  2. Na kolejne nabożeństwo fatimskie zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek w bazylice w godz. 17.00-18.00 z możliwością spowiedzi.
  4. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w którą obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Msze św. w bazylice, Mikołaju i kaplicach wiejskich w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  5. W sobotę w parafii w Gostkowie odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  6. Na prośbę organizatorów informujemy, że w związku z organizacją imprezy LOTTO Triathlon Energy Chełmża, w najbliższą sobotę i niedzielę wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Będzie to dotyczyło zarówno zamkniętych dla ruchu ulic, jak i utrudnień związanych z parkowaniem samochodów. Szczegółowe informacje na plakacie przed bazyliką, jak również na stronie www parafii i na parafialnym Facebooku.