A+ A A-

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

09 lutego 2020 r.

 

 1. Spotkanie Żywego Różańca z wymianą tajemnic w poniedziałek o godz. 15.45. Rozpoczyna się Mszą św. w kaplicy Domu Marii.
 2. Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a tym samym Światowy Dzień Chorego przypada we wtorek. Msza św. z namaszczeniem chorych o godz. 8.00.
 3. Spotkanie wspólnoty dla mężczyzn Tymoteusz we wtorek o godz. 19.00. Rozpocznie się w kaplicy Domu Marii.
 4. Spotkanie wspólnoty modlitewnej Samuel w środę o godz. 19.00 w kaplicy Domu Marii. Zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnoty.
 5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: Ks. Marek odwiedzi swoich chorych w poniedziałek od godz. 8.00, Ks. Murawski chorych z osiedla Jana Pawła II odwiedzi we wtorek od godz. 8.00. Chorych, których odwiedzał Ks. Przemysław, odwiedzi Ks. Marek Wysocki, proboszcz z Grzegorza, w sobotę od godz. 8.00.
 6. W piątek przeżywać będziemy nasz parafialny odpust ku czci św. Walentego. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00. Szczególnie serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 10.00, której przewodniczył będzie Ks. kan. Ryszard Kobierowski.
 7. Z racji odpustu kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.
 8. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w piątek w godz. 16.00-17.00.
 9. Kolejna Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Podczas Mszy św. poświęcenie świec.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Rozpoczął się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Kartki do spowiedzi można odbierać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu według następującego porządku: dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla młodzieży w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00. W Skąpym i Bielczynach Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Spotkanie dla ludzi młodych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 4. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 5. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.:„Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi, a współuzależnionymi”, które odbędzie się w piątek o godz.18.15 w salce Domu Kapitulnego.
 6. W czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych sobót. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym (w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze).
 7. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Kapitulnym.
 8. Wspólnota modlitewna Samuel oraz Dom Modlitwy Królewskie Dziedzińce z Torunia, zapraszają na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 9. Przypominamy, że tylny śmietnik na Nowym Cmentarzu Parafialnym uległ całkowitej likwidacji. Wyrzucanie śmieci w tym miejscu będzie spotykało się z karą administracyjną.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 11. Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Toruniu na temat rozpoczynającego się dla rolników naboru wniosków o płatności obszarowe znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie bazyliki i kościele św. Mikołaja oraz na drzwiach kaplic wiejskich.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.