foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
- Od momentu kiedy pojawiło się pierwsze zagrożenie, rozpoczęły się modlitwy do błogosławionego księdza Frelichowskiego, została odprawiona msza św. w domu państwa Kłosowskich. Przekazałem obrazek i powiedziałem módlcie się, Wicek jest skuteczny - wspomina ksiądz Krzysztof Badowski.Czytaj więcej...

Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa

przy Bazylice Konkatedralnej pw. Trójcy Świętej w Chełmży

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne (0)

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

22 października 2017 r.

  1. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.45. Różaniec dla wszystkich codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj będzie różaniec w intencji Misji wyjątkowo o godz. 15.00. Po różańcu zapraszamy do salki multimedialnej w Domu Kapitulnym na projekcję półgodzinnego filmu pt. ,,Kardynał z buszu” opowiadającego o misjonarzu Kard. Adamie Kozłowieckim. Zapraszamy do zwiedzania wystawy misyjnej poświęconej Zambii oraz pracy Ks. Wojciecha Łapczyńskiego. Wystawę można obejrzeć w kaplicy bł. Juty. Przypominamy, że pracę naszego ziomka w Afryce można wspierać przez dobrowolną ofiarę składaną do skarbonki przy ołtarzu bł. ks. Frelichowskiego. Zapraszamy także na różaniec misyjny odmawiany w różnych językach świata w piątek o godz. 17.30. Poprowadzi go wspólnota młodzieżowa naszej parafii.
  2. Dzisiaj przypada w naszej parafii kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. Jest to zarazem czas Wieczystej adoracji w parafii. Z tej racji dzisiaj po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do wieczornej Mszy św. w poniedziałek, z przerwami na Msze św. Od godz. 24.00 w niedzielę do godz. 6.00 w poniedziałek, w konfesjonale dyżurował będzie kapłan, aby dać okazję do spowiedzi nocą. Zapraszamy wszystkich do udziału w całodobowej adoracji. Kartki z podziałem ulic i wiosek, a także Wspólnot parafialnych na konkretne godziny Adoracji można zabrać ze stolików pod chórem.
  3. W poniedziałek, z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy objawień w Fatimie będziemy przeżywali w naszym dekanacie peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do bazyliki na godz. 18.00 na Mszę św. oraz nabożeństwo fatimskie.
  4. W tym tygodniu nie odbędzie się spotkanie Wspólnoty mężczyzn Tymoteusz. Najbliższe spotkanie we wtorek, 7 listopada.
  5. W środę podczas wieczornej Mszy św. będziemy się modlili w intencji dzieci poczętych i ich rodziców, a także w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci. Po Mszy św. spotkanie dla członków Parafialnego Zespołu Pro Life i osób, które chciałyby się do tej grupy przyłączyć.
  6. Serdecznie zapraszamy na program artystyczny „Idźmy naprzód z nadzieją” poświęcony Polskiemu Papieżowi przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dubielnie pod kierunkiem Beaty Frąckowskiej. Spotkanie w piątek o godz. 16.00 w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury.
  7. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprasza na spotkanie z specjalistą terapii uzależnień pt.:  „Nowe spojrzenie na asertywność – czyli wiem, czego chcę i mogę o sobie decydować”. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz.10.00 w siedzibie Komisji przy ul. Tumskiej 12.
  8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy wizytację kanoniczną Księdza Biskupa Andrzeja. Program wizytacji: godz. 11.00 Msza św. z błogosławieństwem dzieci przez Księdza Biskupa; godz. 12.30 Msza św. na oficjalne rozpoczęcie wizytacji z modlitwą za naszych zmarłych; godz. 15.30 spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą Gospodarczą w plebanii; godz. 17.30 Różaniec; godz. 18.00 Msza św. na zakończenie wizytacji z udziałem wspólnot i grup parafialnych.
  9. Zdrowaśki jednorazowe i wypominki roczne można składać w kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania, od poniedziałku do piątku włącznie.
  10. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła w dniach 7-19 lipca 2018 r. Pielgrzymi odwiedzą także Serbię i Macedonię. Koszt 2.700 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z przedpłatą 200 zł. Szczegółowe informacje u Ks. Dawida.

Liturgia dnia

 

 

 

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.