Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
28 listopada 2021 r.

1. Od dzisiaj w każdą niedzielę adwentu w zakrystii można będzie nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można także nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

2. Od poniedziałku zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 6.00, a dla dzieci szkolnych oraz dla najmłodszych z lampionami od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Maryi.

4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: Ks. Dawid odwiedzi swoich chorych we wtorek od godz. 8.00, Ks. Paweł Malinowski i Ks. Marcin w sobotę od godz. 8.00.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Maryi. Możliwość adoracji do godz. 16.45. Na godz. 15.00 zapraszamy do kaplicy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich w bazylice w godz. 15.30-17.00.

6. Trzecie spotkanie synodalne w ramach Synodu Powszechnego zwołanego przez Papieża Franciszka pod hasłem: „Dla Kościoła synodalnego. Komunia, uczestnictwo, misja.” odbędzie się w naszej parafii w najbliższy piątek o godz. 18.00 w bazylice. Zapraszamy wszystkich chętnych.

7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Różaniec wynagradzający Najświętszej Maryi Pannie w sobotę o godz. 10.00 w kaplicy Domu Maryi. Różaniec ten będzie w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

8. Msza św. z okazji 34-tej rocznicy powstania Grupy AA ,,Dobra Wola” w sobotę o godz. 17.00 w bazylice.

9. Kolejna Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Podczas Mszy św. poświęcenie medalików.

10. Parafialny Zespół Charytatywny przeprowadza do niedzieli, 5 grudnia, zbiórkę pieniężną, która zostanie przeznaczona na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Ofiary można wrzucać do skarbony z napisem na cele charytatywne, znajdującej się na pierwszym filarze, blisko wejścia do bazyliki lub przesłać na konto parafialne z dopiskiem: cele charytatywne.

11. Osoby chore i starsze do spowiedzi i Komunii św. adwentowej prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej do poniedziałku, 13 grudnia. Dzień odwiedzin podamy w trzecią niedzielę adwentu.

12. Osoby samotne pragnące uczestniczyć w Wigilii organizowanej w plebanii proszone są o zapisanie się w kancelarii parafialnej do poniedziałku, 13 grudnia.

13. Przygotowanie dla dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji (chrztu, bierzmowania, Pierwszej Komunii św.) rozpocznie się w ramach Katechumenatu Dorosłych przy sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 6 grudnia o godz. 19.00. Zgłoszenia w sekretariacie parafii poprzez email lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 797 907 271).

14. Parafia we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Stowarzyszeniem Tumska 14 oraz Szkołami organizuje konkurs koron. Najładniejsze korony zostaną nagrodzone. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.