Parafia Chełmża

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
19 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy III Tydzień modlitw o ochronę życia pod hasłem „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”. W naszej parafii w łączności z wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać modlitwę o pokój i powierzać intencje ochrony życia. Ze stolika pod chórem można zabrać do domu broszury z modlitwą i inne materiały pro life.
 2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 3. Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w czwartek po wieczornej Mszy św. w Domu Kapitulnym.
 4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.15, dla pozostałych wiernych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Droga Krzyżowa w kaplicach w Bielczynach i Skąpym w każdy piątek o godz. 16.00.
 5. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. w piątek w godz. 16.30-17.00.
 6. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania NMP i Dzień Świętości Życia. Deklaracje podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można wypełnić na stoliku w kaplicy bł. Juty i złożyć już dziś lub w tygodniu do stągwi tam wystawionej. Tradycyjnie w sobotę będziemy składali przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do licznego udziału w dziele modlitwy Duchowej Adopcji.
 7. Ofiary na Fundusz Obrony Życia można składać do skarbonki na ostatnim filarze od strony chóru.
 8. Dzień skupienia wspólnoty Samuel odbędzie się w sobotę w Unisławiu.
 9. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od przyszłej soboty. Poprowadzi je Ks. Łukasz Waśko ze Szkołą Nowej Ewangelizacji.
 10. Kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 11. Osoby chore i starsze do spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej do piątku, 31 marca. Dniem odwiedzin będzie Wielki Piątek.