Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
03 marca 2024 r.
  1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:00.
  2. Spotkanie Żywego Różańca z wymianą tajemnic w poniedziałek w bazylice. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 16:30.
  3. Spotkanie Parafialnego Klubu Seniora we wtorek o godz. 13.00 w Domu Maryi. W ramach spotkania odbędzie się trening zręczności.
  4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci w piątek Wielkiego Postu o godz. 17:15, dla pozostałych wiernych po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00. Droga Krzyżowa w kaplicach w Bielczynach i Skąpym w piątek o godz. 16:00.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Swoich chorych odwiedzą Ks. Proboszcz w piątek od godz. 9:00, Ks. Krzysztof w sobotę od godz. 08:30.
  6. Nauka przedślubna odbędzie się w sobotę o godz. 19:00 w Domu Kapitulnym.
  7. Weekendowy Kurs Przedmałżeński odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę według programu podanego na plakatach. Istnieje konieczność wcześniejszych zapisów pod numerem telefonu podanym na plakacie.
  8. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:15.
  9. Za tydzień kolejna „Kawa z misjami”. Zapraszamy do włączenia się w akcję przez upieczenie ciast, które można przynieść w przyszłą sobotę do Domu Kapitulnego od 17:00 do 18:00. W niedzielę po Mszach o 8:15, 9:00, 9:30 i 11:00 będzie można za dobrowolną ofiarą otrzymać ciasto do popołudniowej kawy. Ofiary zebrane podczas akcji przeznaczone są na działalność misyjną
    Ks. Wojciecha Łapczyńskiego w Zambii.
  10. Nawiązując do bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego organizujemy Drogę Krzyżową dookoła jeziora. Odbędzie się ona w piątek, 15 marca, kiedy przypada kolejna rocznica Mszy prymicyjnej Wicka, rozpocznie się Mszą św. wieczorną. Szczegóły przedstawimy w następną niedzielę. Istnieje konieczność zapisów w godzinach działania kancelarii parafialnej pod numerem telefonu: 795 730 822 (podanym w ogłoszeniach w kruchcie bazyliki i w mediach społecznościowych).
  11. Zapraszamy chętnych mężczyzn, którzy chcieliby wziąć udział w śpiewie chorału gregoriańskiego i Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Próby odbywają się w poniedziałek i czwartek o godz. 20:00 w salce chóru. Szczegóły u Pana Tomasza – organisty.
  12. Na Starym Cmentarzu Parafialnym z dniem 1 marca br. nastąpiła zmiana Administratora. Od tego dnia tę funkcję pełni Pan Sebastian Więcławski. Numer kontaktowy do nowego Administratora został podany do informacji na cmentarzu, na internetowej stronie parafialnej oraz parafialnym Facebooku. W związku ze zmianą lokalizacji śmietnika na tym cmentarzu oraz organizacją prac z tym związanych bardzo prosimy o nie wyrzucanie śmieci w dotychczasowym miejscu. W najbliższych dniach zostaną postawione kontenery tymczasowe przy bramie głównej.
  13. Zapisanych na wiosenną pielgrzymkę do Włoch i wakacyjny wyjazd do Zakopanego zapraszamy na spotkanie organizacyjne w bazylice dzisiaj o godz. 18:50. Na tym spotkaniu pielgrzymów do Włoch prosimy o wpłatę 300 euro.