Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
22 maja 2022 r.
  1. Nabożeństwa majowe dla wszystkich w bazylice codziennie po Mszy wieczornej.
  2. Dzieci pierwszokomunijne z grupy pierwszej uczestniczą w ramach Białego Tygodnia w Mszach św. od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
  3. Próby dla dzieci drugiej grupy przed Pierwszą Komunią Świętą zgodnie z planem podanym przez katechetów w szkołach.
  4. Zapraszamy rolników na modlitwy o urodzaje, które będą w łączności z Mszą św. o godz. 8.00 w poniedziałek, wtorek i środę.
  5. Kancelaria parafialna w poniedziałek wyjątkowo nieczynna. Przepraszamy.
  6. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji ochrony życia ludzkiego zgodnie z zamysłem Pana Boga, czyli od poczęcia do naturalnej śmierci oraz za osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  7. Próba przed bierzmowaniem w czwartek o godz. 19.00 w bazylice.
  8. Dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek w godz. 17.30-18.00.
  9. Sprzątanie i przygotowanie bazyliki do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w piątek po wieczornej Mszy. Biorą w nim udział rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  10. Spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą dla wszystkich dzieci z drugiej grupy i ich rodziców w sobotę o godz. 9.00.
  11. Przyjęcie drugiej grupy dzieci do Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę w bazylice, o godz. 10.30. Dzieci, rodzice i goście gromadzą się w bazylice. Nabożeństwo dziękczynne dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15.00. W związku z uroczystością pierwszokomunijną w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o godz. 11.00.
  12. Jest jeszcze 15 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Pelplina i Kalwarii Wielewskiej w poniedziałek, 30 maja. Koszt 120 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  13. Organizujemy wyjazd na wspólnotowe uwielbienie Pana Jezusa za dar Eucharystii w ramach koncertu Uwielbienie na wyspie Zespołu Warsztatów Gospel na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Koncert rozpoczyna się w Boże Ciało o godz. 16.00. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  14. Parafia organizuje także wyjazd dla młodzieży na 26 spotkanie na Lednicy. Wyjazd w sobotę, 4 czerwca. Koszt to 90 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Krzysztofa.