Parafia Chełmża

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
28 maja 2023 r.

 1. Nabożeństwa majowe, a od czwartku czerwcowe w bazylice codziennie po Mszy św. wieczornej.
 2. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Jest to diecezjalny Dzień modlitwy za Chorych.
 3. W imieniu organizatorów zapraszamy w środę na uroczystości upamiętniające działaczy Niezależnego Ruchu Ludowego w 40 rocznicę śmierci śp. Antoniego Łapczyńskiego. Msza św.  w o godz. 12.00, następnie na Rynku otwarcie dwóch wystaw. Na koniec złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Antoniego Łapczyńskiego, niezłomnego obrońcy chłopskich praw, zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej.
 4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy do Serca Jezusowego, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Maryi do godz. 17.4 Na godz. 15.00 zapraszamy do kaplicy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich w bazylice w godz. 16.30-18.00.
 6. W sobotę zapraszamy na Mszę św. w bazylice o godzinie 8.00. Następnie w kaplicy Domu Maryi odbędą się modlitwy pierwszosobotnie. Nabożeństwo zakończy różaniec wynagradzający o godz. 9.00 prowadzony przez Żywy Różaniec.
 7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w piątek od godz. 9.00, Ks. Marcin w sobotę od godz. 8.00.
 8. Zachęcamy do modlitwy za kleryków naszej diecezji, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu, które przyjmą w sobotę w katedrze toruńskiej.
 9. W imieniu Organizatorów zapraszamy na Festiwal Piosenki Harcerskiej i Religijnej w sobotę na godz. 16.00 do Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury.
 10. Msza św. rocznicowa dla dzieci, które przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą w ubiegłym roku odbędzie się w niedzielę o godz. 11.00.
 11. Nasz główny odpust parafialny Najświętszej Trójcy przypada w niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.30.
 12. Czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.
 13. Zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu wykładów, warsztatów, zajęć́ grupowych
  i indywidualnych w obszarze kontaktu z ciałem. Proponowany cykl zajęć przygotowany został przez Poradnię Rodzinną Familia, a odpowiedzialnym za niego jest Ks. Paweł Murawski. Pierwsze spotkanie w sobotę, 10 czerwca. Szczegóły na plakatach i Facebooku parafialnym.
 14. W przyszłym tygodniu Uroczystość Bożego Ciała, dlatego prosimy Wspólnoty parafialne oraz strażaków OSP Skąpe o przygotowanie poszczególnych ołtarzy. Terminy prób dla dzieci sypiących kwiatki oraz pozostałych dzieci i młodzieży zaangażowanych w procesję podamy w przyszłą niedzielę. Dzieci Pierwszokomunijne również zachęcamy do udziału w procesji
  w szatkach.
 15. Zachęcamy do udziału w Diecezjalnym Kongresie „Ku trzeźwości Narodu” odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca w Górsku. Szczegóły na plakatach i na parafialnym Facebooku. Ulotki z informacjami na temat kongresu można zabrać ze stolika pod chórem.
 16. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 2-12 sierpnia. Z naszej parafii będzie pielgrzymował Ks. Jacek. Szczegółowe informacje podamy niebawem.
 17. Zapraszamy na pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku, w terminie
  od 31 stycznia do 10 lutego 2024 roku. Szczegółowe informacje i zapisy w Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania.