Parafia Chełmża

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
01 października 2023 r.
 1. Odpust ku czci św. Franciszka dzisiaj w kaplicy w Skąpem. Msza św. odpustowa o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Różaniec dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17:30.
 3. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w poniedziałek. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 16:30 w bazylice.
 4. W środę przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Podczas wieczornej Mszy św. odnowienie przyrzeczenia profesji dwóch członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z okazji jubileuszu 25-lecia złożenia profesji wieczystej.
 5. Kolejne spotkanie Parafialnego Klubu Seniora w ramach projektu: „Senior odkrywca historii lokalnej” odbędzie się w czwartek. Temat spotkania: „Organy – budowa i zasada działania”. Zbiórka w czwartek o godz. 12:45 przed bazyliką.
 6. W piątek po Mszy św. o godz. 8:00 modlitwy do Serca Jezusowego, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Maryi do godz. 17:45. Na godz. 15:00 zapraszamy do kaplicy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź pierwszopiątkowa w bazylice w godz. 16:00-18:00. Warunkiem wypełnienia nabożeństwa Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca jest oprócz sakramentu spowiedzi przystąpienie do Komunii Świętej w pierwszy piątek, dlatego podczas spowiedzi co pół godziny udzielamy Komunii Świętej. Prosimy o przypomnienie o tym dzieciom i młodzieży oraz zachęcenie, żeby po spowiedzi pierwszopiątkowej przyjęły także Komunię Świętą.
 7. W sobotę zapraszamy na Mszę św. w bazylice o godz. 8:00. Następnie w kaplicy Domu Maryi odbędą się modlitwy pierwszosobotnie. Nabożeństwo zakończy różaniec wynagradzający o godz. 9:00 prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca.
 8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w piątek od godz. 9:00, Ks. Krzysztof i Ks. Marcin w sobotę od godz. 8:30.
 9. Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w sobotę o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 10. Katecheza przedchrzcielna oraz nauka przedślubna w sobotę o godz. 19:00 w Domu Kapitulnym.
 11. W przyszłą niedzielę podczas sumy parafialnej będziemy dziękować Panu Bogu za 85 lat istnienia wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w naszej parafii.
 12. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Podczas Mszy św. poświecenie różańców.
 13. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek, 12 października, o godz. 19:00 w plebanii.
 14. Są jeszcze wolne intencje podczas Mszy porannych. Można je zamawiać w kancelarii parafialnej.
 15. Ogłoszenia duszpasterstwa pielgrzymkowego naszej parafii:
 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Skępego i Płocka, która odbędzie się 14 października. Zapisy w kancelarii parafialnej;
 2. Biuro Turystyczne Żak ma jeszcze 5 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Meksyku w terminie od 31 stycznia do 10 lutego 2024 roku. Koszt 5000 zł i 1480 $. Szczegółowe informacje na stronie internetowej biura Żak oraz w kancelarii parafialnej.