Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
13 czerwca 2021 r.

1. W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywali peregrynację obrazu Świętej Rodziny. W związku z tym następuje zmiana godzin Mszy wieczornych w te dni. W poniedziałek Msza wieczorna o 18.45, we wtorek o 17.00. W poniedziałek gromadzimy się o 18.30 przed bazyliką, aby wspólnie wprowadzić obraz do świątyni. Zapraszamy rodziny na Mszę św., która będzie sprawowana w ich intencji. Na 21.00 zapraszamy małżeństwa na wieczór pojednania, a na 22.00 mężczyzn na czuwanie modlitewne. We wtorek na Mszę o 8.00 zapraszamy wdowy, wdowców oraz małżeństwa w starszym wieku. Podczas tej Mszy będą modlitwy w Waszej intencji oraz odnowienie Waszych małżeńskich przyrzeczeń. Na Mszę o 17.00 zapraszamy wszystkich małżonków, którzy także chcieliby odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Dzisiaj ze stolika pod chórem można jeszcze zabrać program peregrynacji i zaplanować swój udział.

2. Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek można nabyć w zakrystii obrazki Świętej Rodziny, które zostaną poświęcone we wtorek podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Obrazki w cenie: 6 zł.

3. Nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek o 18.30, we wtorek o 16.45, w pozostałe dni tygodnia w łączności z Mszą wieczorną.

4. Próby przygotowujące kandydatów do bierzmowania odbędą się we wtorek o 18.30 i czwartek po wieczornej Mszy św.

5. Kancelaria parafialna w najbliższy czwartek będzie nieczynna. Tego dnia wszyscy pracownicy parafialni uczestniczyć będą w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.00 do 18.00 w bazylice z możliwością spowiedzi.

7. Zapraszamy na Mszę św. z okazji piątej rocznicy święceń kapłańskich Ks. Marka Stacherskiego w piątek o 18.00.

8. Katecheza przedchrzcielna w sobotę o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 9.30 odbędzie się promocja ministrantów.

10. W związku ze zniesieniem od przyszłej niedzieli dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., zawieszamy również transmisje sumy parafialnej.

11. Chór Św. Cecylia rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu artystycznego. Osoby, które chciałyby dołączyć do tego Zespołu z ponad stupięćdziesięcioletnią tradycją zapraszamy do kontaktu z Organistą Tomaszem Niżygorockim.

12. Osoby zainteresowane nauką w Studium Muzyki Kościelnej w kierunkach organista lub kantor mogą znaleźć szczegółowe informacje na plakacie w kruchcie bazyliki.

13. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nauki młodzieży i dorosłych w Zespole Szkół w Chełmży w zakresie wielu zawodów. Szkoła dysponuje także pracowniami do nauki zawodu.