Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
24 października 2021 r.
1. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.45, a dla pozostałych wiernych codziennie o godz. 17.30.

2. W poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej będziemy się modlili w intencji obrony życia ludzkiego, zgodnie z zamysłem Boga Stwórcy, od poczęcia do naturalnej śmierci, a także w intencji osób, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego.

3. Wspólnoty Samuel oraz Miłosierdzie zapraszają na modlitwę uwielbienia, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.45 w kaplicy Domu Marii.

4. Przypominamy, że czuwanie modlitewne dla chętnych spośród kandydatów do bierzmowania odbędzie się w kaplicy Domu Marii w piątek o godz. 19.00.

5. Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem odbędzie się w sobotę o godz. 9.00, rozpocznie się Mszą św. w bazylice w intencji rodziców tych dzieci. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

6. Parafia i Stowarzyszenie Tumska 14 zapraszają na „Zaduszki Chełmżyńskie”. W tym roku będzie to wspomnienie wszystkich naszych bliskich, którzy zmarli w czasie pandemii. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w bazylice. Szczegółowe informacje na plakatach.

7. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w następny poniedziałek. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 8.00 i 17.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00. Msza św. na Starym cmentarzu o godz. 11.00. Po Mszy św. na starym cmentarzu około godz. 11.45 wyruszy procesja za zmarłych, która przejdzie na nowy cmentarz i zaraz po jej zakończeniu, czyli około godz. 12.00 Msza św. na nowym cmentarzu. Bardzo prosimy o przypomnienie tych informacji osobom, które przyjeżdżają na Wszystkich Świętych spoza naszej parafii. Plan Mszy św. tego dnia jest wywieszony na plakatach w bazylice, kościele św. Mikołaja i w kaplicach wiejskich.

8. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. Odpust można uzyskać jeden raz dziennie, będąc w stanie łaski uświęcającej, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych.

9. W Dzień Zaduszny Msze św. tylko w bazylice o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 17.00. Tego dnia w czasie Mszy świętej o godzinie 17.00 odśpiewamy Nieszpory za zmarłych.

10. Zdrowaśki jednorazowe i wypominki roczne można składać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Wypominki jednorazowe przyjmować będą także upoważnione do tego osoby w kaplicy na Starym cmentarzu 1 listopada.

11. Od poniedziałku, 1 listopada, Msze św. wieczorne w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 18.00.

12. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Marii od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-17.45 oraz w sobotę w godz. 8.30-12.45.