Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14 sierpnia 2022 r.

1. W poniedziałek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w którą obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Msze św. w bazylice, Mikołaju i kaplicach wiejskich w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  2. W poniedziałek w parafii w Gostkowie odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  3. Dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek w godz. 17.30-18.00.
  4. Katecheza przedchrzcielna w sobotę o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym.
  5. Msza św. w intencji mieszkańców Witkowa w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.
  6. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży w ramach współpracy z Parafią oraz Grupą AA „Dobra Wola” zaprasza na spotkanie z specjalistą terapii uzależnień pt.: „Nawroty w chorobie”, które odbędzie się w piątek o godz.18.00 w Domu Kapitulnym. Serdecznie zapraszamy.
  7. Po wakacyjnej przerwie wznowił działalność parafialny „Chór św. Cecylia”. Zapraszamy wszystkich chętnych, a także miłośników muzyki nie tylko liturgicznej na otwarte próby chóru. Grupowe rozśpiewania poprowadzi dyrygent chóru, Tomasz Niżygorocki. Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.00 w salce chóru, w Domu Kapitulnym.
  8. Na prośbę Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej dotyczącej zmian w Kodeksie karnym w zakresie obrony chrześcijan, udostępniamy możliwość poparcia tego obywatelskiego projektu poprzez złożenie podpisu. Ze względu na ochronę danych osobowych, listę poparcia projektu można podpisać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.