Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
19 czerwca 2022 r.

1. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się czynnie w przygotowanie ołtarzy, a także w przebieg i uświetnienie procesji w uroczystość Bożego Ciała, członkom grup parafialnych, mieszkańcom Głuchowa, Orkiestrze Dętej Kamerton, Strażakom OSP Skąpe, oraz dbającym o bezpieczeństwo uczestników procesji Straży Miejskiej i Policji.
  2. Procesje eucharystyczne i nabożeństwo czerwcowe w łączności z Mszą św. wieczorną.
  3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. Z tej racji post piątkowy nie obowiązuje.
  4. Dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek w godz. 17.30-18.00.
  5. Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę.
  6. W imieniu organizatorów i własnym zapraszamy na koncert towarzyszący IX Międzynarodowemu Konkursowi i Festiwalowi Chóralnemu „Per Musicam ad Astra”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w bazylice. W tym roku gościć będziemy międzynarodowej sławy chór z Wilna: „Choras Vilnius”. Szczegóły na plakatach.
  7. Parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę z wypoczynkiem na Mazurach w dniach 25 i 26 lipca. Odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, Świętą Lipkę, Pisz i Olsztyn. Przewidzieliśmy nocleg w wygodnych domkach letniskowych nad Jeziorem Roś w Piszu, wspólny wieczór przy ognisku, dużo czasu wolnego, a drugiego dnia wspólny obiad w Olsztynie i zwiedzanie miasta. Koszt 480 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  8. Uczestnikom pielgrzymki do Medjugorie przypominamy, że spotykamy się na przystanku autobusowym przy ulicy Mickiewicza o godzinie 1.30 w nocy z 21 na 22 czerwca. Osoby, które nie dokonały wpłaty 90 Euro i 20 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny prosimy
    o uregulowanie tego na początku pielgrzymki.
  9. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 2-12 sierpnia. Wszystkich, którzy chcą się zapisać, albo wspomóc organizację pielgrzymki, prosimy o kontakt z przewodnikiem Grupy Zielonej, ks. Mateuszem Wiśniewskim. Dane kontaktowe podajemy poniżej:
kom.: 698 266 465; e-mail: vision.gdz@gmail.com