Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
14 kwietnia 2024 r.
  1. Spotkanie Bractwa Eucharystycznego w czwartek o godz. 18.45 w kaplicy Domu Maryi.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy gościli Ojca Duchownego oraz Kleryków z Seminarium Toruńskiego w ramach Niedzieli Dobrego Pasterza.
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
  4. Zapraszamy wszystkich seniorów na Wyjazd Parafialnego Klubu Seniora na film pt.: „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć.” w środę, 24 kwietnia o godz. 11.15 z ul. Mickiewicza. Po projekcji czas wolny na spacer i kawę. Powrót ok. godz. 16.30. Koszt 30 zł, zapisy w kancelarii parafialnej.
  5. W 25-tą rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i beatyfikacji bł. Stefana W. Frelichowskiego Ks. Bp Wiesław Śmigiel serdecznie zaprasza wszystkich kapłanów i diecezjan do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce do Rzymu, która odbędzie się w listopadzie br.Pielgrzymka jest wyrazem dziękczynienia Bogu za dar spotkania, ale i całej posługi św. Jana Pawła II oraz za dar beatyfikacji bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego – kapłana i męczennika, którego wstawiennictwa doświadczamy w życiu naszej wspólnoty diecezjalnej, a sam pozostaje dla nas wzorem zjednoczenia z Chrystusem i miłości do drugiego człowieka. Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro podróży „Misja Travel” z Poznania, które przygotowało opcjonalnie dwie propozycje programu Pielgrzymki: pięciodniowy i siedmiodniowy. Choć oficjalnym terminem Pielgrzymki jest 12-16 listopada br., to Biuro proponuje także dodatkową poszerzoną wersję wyjazdu dla zainteresowanych, bo w obydwu wersjach w programie znajdują się dni wspólne, w których grupy razem będą miały okazję uczestniczyć m.in. w Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II, czy w Mszy św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki Diecezji Toruńskiej, którym przewodniczyć będzie Ks. Bp Wiesław Śmigiel. Programy i zapisy na stronie internetowej Diecezja Toruńska.
  6. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży w ramach współpracy z Parafią oraz Grupą AA „Dobra Wola” zaprasza na spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień pt.: „Komunikacja i wzajemne zrozumienie w małżeństwie z problemem alkoholowym oraz z innymi uzależnieniami”, które odbędzie się w piątek o godz.18 00 w Domu Kapitulnym.
  7. Ogłoszenie wyboru wykonawcy prac zadania pn. „Zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytku poprzez kompleksową konserwację XVII w. ołtarza głównego z Konkatedry pw. Świętej Trójcy w Chełmży”: http://parafiachelmza.pl