Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
                                                                           25 września 2022 r.

1. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli materialnie mieszkańców ze Skąpego, którzy stracili swoje domy w wyniku pożaru. Zebraliśmy 12023,78 zł.
  2. Spotkanie wspólnoty Samuel we wtorek o godz. 19.00 w Domu Maryi.Dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek w godz. 17.30-18.00.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy od soboty o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w bazylice o godzinie 8.00. Następnie w kaplicy Domu Maryi odbędą się modlitwy pierwszosobotnie. Nabożeństwo zakończy różaniec wynagradzający o godz. 9.00 prowadzony przez Żywy Różaniec.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: swoich chorych odwiedzi ks. Proboszcz wyjątkowo w sobotę od godz. 9.00 i ks. Marcin w sobotę od godz. 8.00.
  6. Wyjazd na pielgrzymkę do Obór w sobotę o godz. 8.30 z ul. Mickiewicza.
  7. Katecheza przedchrzcielna oraz nauka przedślubna w sobotę o godz. 19.00 w Domu Kapitulnym.
  8. Msza św. z poświęceniem różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w niedzielę o godz. 11.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców.
  9. Za tydzień odpust św. Franciszka w Skąpym. Suma odpustowa o godz. 12.00 w kaplicy.
  10. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców dzieci klas trzecich, którzy wyrażają wolę, aby ich dzieci rozpoczęły przygotowanie do sakramentu pokuty oraz Eucharystii prosimy o odebranie deklaracji w zakrystii, a następnie wypełnienie jej i dostarczenie do kancelarii parafialnej. Odebranie deklaracji jest możliwe po każdej Mszy św., zaś jej złożenie w godzinach urzędowania kancelarii. Ostateczny termin złożenia deklaracji to 30 września.