Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
02 maja 2021 r.

1. Nabożeństwa majowe dla wszystkich w bazylice codziennie po Mszy wieczornej.

2. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będziemy obchodzić w poniedziałek. Msze św. w porządku niedzielnym w bazylice, kościele św. Mikołaja i kaplicach wiejskich.

3. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlić się za strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chełmży oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Skąpym.

4. Spotkanie Żywego Różańca z wymianą tajemnic we wtorek o godz. 15.30 w bazylice.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Ks. Daniel odwiedzi swoich chorych w środę od godz. 8.00, Ks. Malinowski w czwartek od godz. 8.00, Ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00, Ks. Murawski w piątek od godz. 8.00.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Stosowne modlitwy w łączności z Mszą św. o godz. 8.00. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich w godz. 16.00-18.00.

7. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w piątek w wieczornej Mszy św. Po niej spotkanie w bazylice.

8. Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem odbędzie się w sobotę o godz. 9.00. Rozpocznie się Mszą św. w intencji rodziców tych dzieci.

9. Suma odpustowa ku czci Bł. Juty zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 w kaplicy w Bielczynach. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Zenon Żmijewski.

10. Parafia organizuje pielgrzymkę w Karkonosze w dniach 09-15 sierpnia. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.