Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
27 listopada 2022 r.

​​​
  1. Od dzisiaj w każdą niedzielę adwentu w zakrystii można będzie nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można także nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  2. Od poniedziałku zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 6.00, a dla dzieci szkolnych oraz dla najmłodszych z lampionami od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Maryi. Możliwość adoracji do godz. 16.45. Na godz. 15.00 zapraszamy do kaplicy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich w bazylice w godz. 15.30-17.00.
  4. W sobotę zapraszamy na Mszę św. w bazylice o godzinie 8.00. Następnie w kaplicy Domu Maryi odbędą się modlitwy pierwszosobotnie. Nabożeństwo zakończy różaniec wynagradzający o godz. 9.00 prowadzony przez Żywy Różaniec.
  5. Msza św. z okazji 35-tej rocznicy powstania Grupy AA ,,Dobra Wola” w sobotę o godz. 17.00 w bazylice. Po Mszy miting otwarty w Domu Kapitulnym.
  6. Osoby chore i starsze do spowiedzi i Komunii św. adwentowej prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej do poniedziałku, 12 grudnia. Dzień odwiedzin podamy w czwartą niedzielę adwentu.
  7. Osoby samotne pragnące uczestniczyć w Wigilii organizowanej w plebanii proszone są o zapisanie się w kancelarii parafialnej do poniedziałku, 12 grudnia.
  8. Przez okres Adwentu Parafialny Zespół Pro-Life przeprowadza zbiórkę pieniężną na Fundusz Obrony Życia. Ofiary można wrzucać do skarbony na pierwszym filarze od strony wejścia na chór lub przesłać na konto parafialne z dopiskiem: Fundusz Obrony Życia.
  9. Ks. Jacek we współpracy z „Fundacją Małych Stópek” zachęca do wzięcia udziału w adwentowej akcji „Paczuszka dla maluszka”. Od środy w kaplicy Bł. Juty będzie stała choinka, na której będą zawieszone symboliczne bombki. Można będzie zabrać taką bombkę do domu w zamian za ofiarowaną paczuszkę, która zostanie przekazana dzieciom z Domu Dziecka w Brodnicy. Potrzebne są produkty żywnościowe, ubrania, zabawki (z wyjątkiem pluszaków) oraz kosmetyki przeznaczone dla podopiecznych w wieku od 6 do 22 lat. Artykuły i rzeczy wymienione są na plakacie, który będzie się znajdował obok choinki. Produkty te będzie można przynieść do kosza ustawionego obok choinki. Akcja trwa do niedzieli, 18 grudnia włącznie.
  10. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działania Wspólnoty Przyjaciół Misji zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 do Domu Kapitulnego.
  11. Parafia we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną, Stowarzyszeniem Tumska 14 oraz Szkołami organizuje konkurs koron. Najładniejsze korony zostaną nagrodzone. Zachęcamy
    do wzięcia udziału w konkursie.
  12. Uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne z przewodnikiem po Ziemi Świętej w poniedziałek, 5 grudnia o godz. 17.30 w Domu Kapitulnym.