Parafia Chełmża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
19 maja 2024 r.
  1. Nabożeństwa majowe w bazylice codziennie po Mszy św. wieczornej.
  2. Dzieci pierwszokomunijne z grupy drugiej uczestniczą w ramach Białego Tygodnia w Mszach św. od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
  3. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00, 8:00 i 18:00. Jest to diecezjalny Dzień modlitwy za Chorych.
  4. Spotkanie Parafialnego Klubu Seniora we wtorek o godz. 15:00 w Domu Maryi. W ramach spotkania odbędzie się trening pamięci.
  5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. Swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi Ks. Paweł w sobotę od godz. 8:30.
  7. Zachęcamy do modlitwy za diakonów naszej diecezji, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje przed święceniami kapłańskimi, które przyjmą w sobotę w katedrze toruńskiej.
  8. Nasz główny odpust parafialny Najświętszej Trójcy przypada w niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12:00.
  9. Czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę.
  10. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii w dni powszednie przed Mszami: 15 minut przed porannymi i 30 minut przed wieczornymi, w niedziele podczas Mszy.
  11. W przyszłym tygodniu Uroczystość Bożego Ciała, dlatego prosimy Wspólnoty parafialne oraz mieszkańców Kończewic Ogrodników o przygotowanie poszczególnych ołtarzy. Terminy prób dla dzieci sypiących kwiatki oraz pozostałych dzieci i młodzieży zaangażowanych w procesję podamy w przyszłą niedzielę. Dzieci Pierwszokomunijne również zachęcamy do udziału w procesji w szatkach.
  12. Jubileusz 155-lecia Chóru Św. Cecylia odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 12:00. Po Mszy św. koncert jubileuszowy w bazylice.