A+ A A-

Boże Ciało

Podczas procesji w  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wierni chełmżyńskiej parafii modlili się przy nowych ołtarzach.

Uroczystość rozpoczęła koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem ks. kan. Krzysztofa Badowskiego. – To nasza wiara przyprowadziła nas dzisiaj do świątyni. Wiara, że w tym małym opłatku jest żywy i prawdziwy Chrystus. Klimat dzisiejszej uroczystości zachęca do odpowiedzi na pytanie o wiarę, o swoją własną wiarę i obecność Chrystusa  w Komunii Świętej w naszym życiu. Często myślimy po swojemu. Słuchamy tego, który rano prędzej wstanie, albo tego, który głośno krzyczy. Jednak, gdy mówimy: Eucharystia, to potrzeba ciszy, a kiedy poddajemy się wątpliwościom, to oddalamy się od Chrystusa. Współczesny świat daje nam wiele wątpliwości i dlatego potrzeba nam umocnienia wiary. Wątpliwości, to trudności w wierze. Nie da się być bliżej Boga niż na Eucharystii. Tego nie zastąpi modlitwa w domu. W Eucharystii jest nasze życie wieczne. Dzisiaj modlimy się do Jezusa, który jest w Najświętszym Sakramencie. Wierzysz w to? Jeśli wierzę, to praktykuję i przyjmuję często Komunię Świętą. Jeśli nie praktykuję, to nie wierzę.

Jak jest ze mną? Jeżeli dziś powiemy Panu Bogu, że chcemy, by było inaczej, to będzie inaczej! -  mówił w kazaniu ks. proboszcz. Następnie, przy bardzo licznym udziela wiernych, wyruszyła  procesja do czterech ołtarzy umieszczonych przy Szpitalu Powiatowym, na ulicy Gen. Sikorskiego, przy kościele Św. Mikołaja i na placu przy konkatedrze.  Tegoroczne  nowe ołtarze zostały zaprojektowane i wykonane przez rodziców ministrantów i lektorów, Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”, Franciszkański Zakon Świeckich , Wspólnotę Modlitewną „Samuel” i przez mieszkańców Witkowa. Nad przebiegiem prac przy poszczególnych ołtarzach czuwali księża parafialni. Muzyczną oprawę uroczystości zapewnili muzycy Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Jacka Kałamarskiego,  Chór Mieszany „Święta Cecylia” pod dyrekcją Alfonsa Dorawy  oraz organista Tomasz Niżygorocki.

 

zapraszamy do galerii

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 18 sierpień 2014 11:48
Więcej w tej kategorii: « Bierzmowanie KONCERT W KATEDRZE »

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.