A+ A A-

Msza Święta w intencji wspólnot

28 września wieczorną Mszą św. w konkatedrze Świętej Trójcy w Chełmży rozpoczął się nowy rok formacyjny wszystkich wspólnot, stowarzyszeń, zespołów muzycznych i chórów działających w parafii.

W parafii chełmżyńskiej działa szesnaście wspólnot, stowarzyszeń, zespołów pomocowych oraz muzycznych. Mszy św. rozpoczynającej nowy rok działalności przewodniczył proboszcz ks. kan. Krzysztof Badowski, a współcelebransem  był ks. Łukasz Otremski. – Musimy dobre czyny spełniać w jedności z Bogiem, czyli w stanie łaski uświęcającej. Musimy być  z Nim zjednoczeni przez miłość. Wtedy nasze czyny będą żywe, zasługujące na niebo. Gdyby jednak zamarło w nas to Boże życie, nastąpiło wewnętrzne zamarcie, wówczas stracimy te zasługi i nasze czyny będą puste i martwe. Konieczne jest wtedy jak najszybsze nawrócenie.

Codziennie przekonujemy się, że wszystkie dzieła rąk ludzkich, i dzieła sztuki, i budowle, są nietrwałe, podlegają zniszczeniu. Tylko dobre czyny są trwałe. Nie może ich zniszczyć ani rdza, ani mól, ani złodzieje. Każdy dobry czyn, naprawdę dobry, niezafałszowany nieczystą intencją, nieszlachetnymi motywami, nie może zaginąć. Za każdy z nich zapłaci nam Pan często już tu na ziemi, ale w pełni dopiero w niebie. To będzie nasza najcenniejsza nagroda - zbawienie – powiedział podczas homilii ks. Łukasz. Liturgię śpiewem uświetnił Chór „Świętej Cecylii” pod dyrekcją Alfonsa Dorawy, a także  Schola Gregoriańska pod kierunkiem organisty Tomasza Niżygorockiego oraz Parafialny Zespół Młodzieżowy. Na zakończenie odmówiona została modlitwa o łaski za wstawiennictwem bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Członkowie wspólnot spotkali się również w Domu Kapitulnym pry wspólnym stole na poczęstunku przygotowanym przez Wspólnotę „Samuel”.

 

zapraszamy do galerii

Ostatnio zmienianyczwartek, 09 październik 2014 06:31

Gościmy na naszej stronie

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Tumska 14
87-140 Chełmża

tel. (0-56) 675 61 12
fax (0-56) 675 61 14

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.